Selecteer een pagina

Alkmaar, 02 februari 2026

Alkmaar Cup 2026

Vanaf 2026 maakt de Alkmaar Cup zijn opwachting op de kalender van voetbaltoernooien. De eerste editie van het toernooi, voor selectie seniorenteams van alle clubs uit de regio, vindt plaats van 16 t/m 20 juni bij AFC’34.

De Alkmaar Cup biedt plaats aan maximaal 20 mannenteams en 10 vrouwenteams. Op moment van schrijven hebben al 13 teams deelname toegezegd, onder wie Alcmaria Victrix, Kolping Boys, sv De Rijp, HSV, vv Egmond, Duinrand S, SVW’27, sv Vrone, vv Limmen en uiteraard gastheer AFC’34. De Alkmaar Cup is opgebouwd uit 4 speelavonden (poulefase) en 1 finaledag (20 juni) waarop alle teams in actie komen.

Initiatiefnemers van het evenement zijn Michel Robert (oud-voorzitter van AFC’34) en Ed Kuijper (SportsGen).

Robert: ‘Dit idee speelt al een paar jaar, maar nu voelt het als het juiste moment om het ook echt te gaan doen.’

Ook Kuijper is enthousiast: ‘In de Zaanstreek organiseren we dit jaar voor de ze sde keer de Zaanstad Cup. Met dezelfde formule is ons doel om van de Alkmaar Cup een minstens zo groot succes te maken, met een week vol sfeer, strijd en sportiviteit.’

Het Alkmaarse AFC’34 bijt het spits af als gastheer

Voorzitter Rodri Maijenburg kijkt uit naar het toernooi: ‘We zijn zeer verheugd dat wij de start van de Alkmaar Cup mede mogelijk kunnen maken. Met een groot team van vrijwilligers en clubmensen gaan we zorgen voor een strakke organisatie en genoeg vertier tussendoor en na afloop van de wedstrijden.’

 

Alkmaar Cup - AFC'34 2026

De Alkmaar Cup is gratis toegankelijk voor publiek. Ook teams kunnen kosteloos deelnemen. Het toernooi wordt mogelijk gemaakt door het lokale bedrijfsleven. Sponsoren profiteren van volop zichtbaarheid, hospitality en netwerkkansen tijdens de toernooiweek, maar geven vooral invulling aan hun maatschappelijke betrokkenheid. Binnenkort worden de eerste partners bekendgemaakt. Kijk voor meer informatie op www.alkmaarcup.nl of volg de Alkmaar Cup op Instagram en LinkedIn.